Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wyniki konkursu „Bohaterowie naszych lektur”

Przejdź do - Wyniki konkursu „Bohaterowie naszych lektur”
     Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Bohaterowie naszych lektur” dla klas I-III  został rozstrzygnięty!!!  
Do biblioteki wpłynęło 26  prac wykonanych rozmaitymi technikami.
     Wykazaliście się dużą pomysłowością i oryginalnością. Patrząc na Wasze prace od razu widać z jakiej książki pochodzą namalowani bohaterowie. A sięgnęliście po następujące lektury: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Zaczarowana  zagroda”, „Mikołajek”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Detektyw Pozytywka” i inne.
 
Jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce     – Paulina Pundyk  kl.IIIa  i Patryk Leń kl.IIIb
II miejsce    -  Hania Dutczak kl.IIIb i Antoni Pielichowski  kl.IIb
III miejsce    -  Wojciech Okoń kl.Ia
      Dziękujemy wszystkim za  udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Irena Juszczak
2 marca 2021

1 Marca Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Najmłodsze polskie święto państwowe czci pamięć Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy drugiej, antysowieckiej i antykomunistycznej konspiracji w Polsce, którzy walczyli o Polskę demokratyczną i niepodległą. Podziemna armia liczyła 120-180 tys. członków, walczyła w latach 1944-1963. W walkach zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, setki tysięcy było represjonowanych.
Robert Żeleźny
28 lutego 2021
Czytaj więcej o: 1 Marca Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Podsumowanie konkursu na Śniegowego Bałwana

Przejdź do - Podsumowanie konkursu na  Śniegowego Bałwana
Liczba nadesłanych zdjęć bałwanów była imponująca, zwłaszcza że śnieg leżał jeszcze tylko przez kilka dni. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że wielu z Was bardzo pracowicie spędziło te śniegowe dni. Niektóre prace były tak piękne i kreatywne, że musiałyśmy się mocno napracować, żeby wyłonić zwycięzców. Wszystkie bałwany nas zachwyciły, jednak jak to w konkursach bywa, musiałyśmy wybrać najciekawsze. Spośród 30 uczestników wyłoniłyśmy zwycięzców oraz przyznałyśmy wyróżnienia.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
Agnieszka Szuba, Danuta Kleinowska
28 lutego 2021
Czytaj więcej o: Podsumowanie konkursu na Śniegowego Bałwana

Zapraszamy do małego wyzwania tanecznego

 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z tanecznym wyzwaniem „Dziewiętnastki”. Chcieliśmy w ten sposób przyłączyć się do akcji, która ogarnęła wiele krajów, a polegającej na wykonaniu nieskomplikowanego układu tanecznego do piosenki „Jerusalema”. W tanecznym przedsięwzięciu wzięli udział chętni pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, a także uczniowie naszej szkoły. Próby i nagrania odbywały się po lekcjach (oprócz klas młodszych), z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych. To sygnał dla wszystkich, że jako szkoła działamy i zachęcamy do działania.

Może nasi uczniowie, ich rodziny również będą chętni podjąć taneczne wyzwanie? Zapraszamy do przesyłania swoich nagrań na adres bwitek@sp19.legnica.eu

Beata Witek
23 lutego 2021

Projekt uczniów z II b

Przejdź do - Projekt uczniów z II b

Uczniowie klasy II B pod opieką wychowawcy realizowali projekt klasowy - " Ambasady RP Przyjazne Dzieciom".

Celem projektu było poznanie kultury, zabytków, fauny i flory krajów z całego świata. Uczniowie wybrali 54 państwa, w których znajdują się Ambasady RP. W ramach projektu uczniowie samodzielnie wykonali kartkę o danym państwie oraz napisali list do Ambasady RP. W trakcie realizacji zadań projektu dowiedzieli się kim jest Ambasador i Konsul. Uzyskali informacje jakie maja zadania i obowiązki reprezentując Polskę.

Więcej ciekawostek w rozwinięciu artykułu.

Katarzyna Zając
16 lutego 2021
Czytaj więcej o: Projekt uczniów z II b