W świetlicy nie ma czasu na nudę

Przejdź do - W świetlicy nie ma czasu na nudę
Wychowankowie naszej świetlicy mieli bardzo aktywny miesiąc luty. Wychowawcy ciągle dostarczają im wielu atrakcji rozwijając ich motorykę mała poprzez wycinanie, malowanie i lepienie. Dbają o rozwój spostrzegawczości, doskonalą ich umiejętności aktorskie i rozwijają wiedzę o otaczającym nas świecie.
W ostatnich tygodniach dzieci zorganizowały w świetlicy pocztę walentynkową, obchodziły Dzień Kota, uczyły się dbać o zdrowie oraz poznawały życie ptaków.
Więcej informacji o realizacji tych zajęć znajdą Państwo w rozwinięciu artykułu.
Zapraszamy również o obejrzenia relacji fotograficznej.
2 marca 2021
Czytaj więcej o: W świetlicy nie ma czasu na nudę

Z życia świetlicy

W środę 10 lutego świetlica szkolna przeistoczyła się w tętniącą uśmiechem fabrykę słodkości!

W związku z nadchodzącym Tłustym Czwartkiem nasze Świetliki wykorzystując swoje niezmierzone pokłady wyobraźni stworzyły kolorowe pączki i babeczki, które zajęły miejsce na półce w nowopowstałej Cukierni Świetlicowej!

Dzieci poznały genezę i tradycje związane z obchodami Tłustego czwartku oraz sposób, w jaki powstają pączki, a następnie rozpoczęły zabawę przy akompaniamencie tematycznej piosenki.

11 lutego 2021

Międzynarodowy dzień pizzy!

We wtorek 9 lutego sala świetlicy szkolnej zamieniła się we włoską pizzerię! Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i wspólnie przygotowały ogromną pizzę pełną pysznych dodatków. Stworzenie przysmaku w formie plastycznej sprawiło wszystkim ogromną radość. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się także skąd pochodzi pizza, podzielili się ze sobą recepturami na najlepszą ich zdaniem wersję popularnego placka oraz poznali sposoby, dzięki którym można stworzyć jej zdrowszą wersję.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

10 lutego 2021

Zaraz koniec karnawału

W środę, 3.02 nasze Świetliki pożegnały czas karnawału. Dzieci w kolorowych, zabawnych nakryciach głowy, w rytmie muzyki prezentowały swoje talenty i spędziły czas w atmosferze pełnej uśmiechu.

5 lutego 2021

Czas karnawału

1.02.2021 r. w świetlicy zapanowała karnawałowa atmosfera! Dzieci nie tylko poznały tradycje związane z tym czasem, ale również przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów stworzyły piękne, mieniące się wieloma kolorami maski.

3 lutego 2021