Projekt uczniów z II b

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 lutego 2021

Uczniowie klasy II B pod opieką wychowawcy realizowali projekt klasowy - " Ambasady RP Przyjazne Dzieciom".

Celem projektu było poznanie kultury, zabytków, fauny i flory krajów z całego świata. Uczniowie wybrali 54 państwa, w których znajdują się Ambasady RP. W ramach projektu uczniowie samodzielnie wykonali kartkę o danym państwie oraz napisali list do Ambasady RP. W trakcie realizacji zadań projektu dowiedzieli się kim jest Ambasador i Konsul. Uzyskali informacje jakie maja zadania i obowiązki reprezentując Polskę.

Więcej ciekawostek w rozwinięciu artykułu.

Dodatkowo uczniowie napisali listy do Konsulów Honorowych RP w Chile, Japonii, Tasmanii, Konsula Honorowego w La Serena w Chile, Konsula Honorowego w Japonii, Konsula Honorowego w Tasmanii. 
W projekt zaangażowali się również rodzice dzięki czemu listy dzieci zostały wysłane do Ambasad w kilku językach (angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, japońskim, niemieckim i oczywiście po polski).
Uczniowie klasy II B nie tylko poznali nowe kraje, lecz również nauczyli się wielu nowych wiadomości o pracy innych osób reprezentujących Polskę w świecie. Realizacja kolejnych działań pozwoliła pobudzić wyobraźnię dzieci i ukazać jakie możliwości daje nowoczesna komunikacja. Listy uczniów opowiadające o nich i o Legnicy zostały wysłane do następujących Ambasad RP:
- w Ameryce Południowej do: Wenezueli, Chile, Kolumbii, Brazylii, Peru, Argentyny;
- w Ameryce Północnej do: Meksyku, Kanady, Stanów Zjednoczonych;
- w Afryce do: Angoli, Egiptu, RPA, Kenii, Maroka;
- w Azji do: Indii, Azerbejdżanu, Arabii Saudyjskiej, Chin, Indonezji, Filipin, Korei, Japonii, Jordanii, Malezji;
- w Europie do: Irlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Bułgarii, Czarnogóry, Rumunii, Węgier, Łotwy, Litwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Słowenii, Gruzji, Francji, Cypru, Portugalii, Czech, Belgii, Luksemburga, Włoch;
- w Australii do: Tasmanii, Nowej Zelandii.
Najwięcej radości sprawiły nam wszystkim odpowiedzi jakie zostały do nas skierowane z Ambasad. Nasze listy i informacje o naszym mieście znajdują się już na stronach Ambasad i podobno wzbudziły wiele radości i uśmiechu wśród pracowników zagranicznych placówek. Ciekawostką jest również to, że Ambasador Polski w Chile pan Jacek Gawryszewski, jak nam napisał, odwiedził kilkukrotnie Legnicę.
 
Poniżej kilka odpowiedzi przesłanych do uczniów:

 

Dziękuję za mail, list i piękną pracę Moniki – proszę serdecznie pogratulować uczennicy. Cieszę się, że szkoła zachęca uczniów do wykonywania tak ciekawych projektów.
Łączę serdeczne pozdrowienia dla Pani i klasy II B,
 
Maciej Ziętara
Ambasador
Ambasada RP w Meksyku
 
 
 
Serdecznie dziękuję w imieniu Pana Ambasadora, oraz Ambasady za ten przemiły email oraz załączone prace. Dla nas to niesamowita wartość dodana, że nasza praca budzi zainteresowanie najmłodszych.
Czy w ramach w rewanżu za Państwa pomysł możemy opublikować pracę Leny na naszym facebooku oraz ew. jakieś wybrane przez Państwa zdjęcie w formule pozdrowień? W załączeniu przekazuję też przewodnik po polskich miejscach w Baku autorstwa pracowników naszej Placówki. Może kiedyś się Państwu przyda, a może jakieś fragmenty uda się wykorzystać w pracy z dziećmi.
 
Pozdrawiam
Karol Kumalski 
I sekretarz
Ambasada RP w Baku

 
 
Bardzo uprzejmie dziękujemy za przekazanie miłego listu od Emilki, wzbudził on wiele emocji w naszej Ambasadzie. Jednocześnie chcielibyśmy Pani pogratulować ciekawej inicjatywy, która nie tylko przybliża dzieciom świat, ale też sprawia, że czujemy się bliżej domu.
W załączeniu przekazuję odpowiedź Pana Ambasadora Piotra Myśliwca do Emilki z prośbą o przekazanie adresatce. Przesyłamy także kilka zdjęć, w tym zdjęcia naszej Ambasady, części jej pracowników (w tym Ambasadora) i angolskich gości Ambasady oraz wspomnianych w liście małp i baobabu.
Korzystając z tej okazji Ambasada RP w Luandzie składa na Pani ręce serdeczne pozdrowienia i życzenia pomyślności dla Pani, wszystkich dzieci z klasy IIB oraz dyrekcji szkoły.
 
Z wyrazami szacunku,
 
Anna Szpakowska
Attaché
ds. polityczno-ekonomicznych
Ambasada RP w Luandzie
 
 
 
Dziękuję bardzo za ten niezwykle miły mail. Gratuluję świetnej inicjatywy i zaangażowania dzieci w projekt. Jestem bardzo wzruszona i zadowolona. Prace są piękne, a dzieciaczki wspaniałe. List Iwo bardzo nam się podobał. Jest nam bardzo miło, że Iwo wybrał Irlandię.
Dziękujemy wszystkim za życzenia i my także przesyłamy Wam życzenia samych sukcesów, radości, zdrowia i sił do realizacji Waszych ambicji i marzeń. Załączniki umieszczamy w naszych archiwach, żebyśmy zawsze mogli do nich sięgnąć, kiedy będzie nam smutno J
 
Wszystkiego najlepszego !
 
Pozdrowienia od wszystkich koleżanek i kolegów z Ambasady RP w Dublinie,
 
Anna Sochańska
Ambasador
Embassy of the Republic of Poland in Dublin
 
 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie

Sztokholm, 18.02.2021 rok

Szanowna Pani Katarzyno Zajqc, Drogi Filipie,

Drodzy uczniowie klasy II B w Legnicy,

Bardzo serdecznie Wam dziękuję za piękne prace, bardzo miły list, a Pani Wychowawczyni, Katarzynie Zając gratuluję pięknego i mądrego pomysłu, jak otwierać świat przed naszymi najmłodszymi.

Bardzo nam podobają się Wasze prace i naprawdę jesteś cie wspaniali.

U nas jest prawdziwa zima i dzieci wSzwecji bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu podobnie, jak dzieci w Polsce. Wasi rówieśnicy, szwedzkie dzieci bardzo lubią zjeżdżac na sankach, jździc na łyżwach i lepić ze śniegu bałwany.

Tak, jak słusznie napisał Filip w swoim liście, tu jest bardzo dużo lasów i dzikich zwierząt. Szwedzi bardzo kochają przyrodę i bardzo o nią dbają. Dzieci szwedzkie nigdy nie wyrzucają plastikowych butelek i papierków w lesie i ja jestem przekonana, ze Wy również bardzo dbacie o naszą piękną polską przyrodę, którą również Szwedzi się zachwycają.

Wraz ze wszystkimi pracownikami Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie, pozdrawiam Was i mam nadzieję, że kiedyś odwiedzicie Szwecję i Ambasadę Polską w Sztokholmie.

Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszych Rodzin - pozostańcie w zdrowiu i z wielkim uśmiechem na twarzy. Macie wspaniałą Panią Wychowawczynię , Katarzyn Zając, którą serdecznie pozdrawiamy. Pamiętajcie, żeby zawsze szanować Waszą Panią i Wychowawczynię i wszystkich nauczycieli.

Bardzo serdecznie pozdrawiamy Filipa i wszystkich uczniów klasy II B w Legnicy.

 

Joanna Hofman

Ambasador RP w Królestwie Szwecji

wraz ze wszystkimi pracownikami Ambasady RP w Sztokholmie


 

Autor: Katarzyna Zając

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Listy do Ambasad

  Listy do Ambasad

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Listy do Ambasad

  Listy do Ambasad

 • Powiększ zdjęcie Projekt IIb

  Projekt IIb

 • Powiększ zdjęcie Listy do Ambasad

  Listy do Ambasad