Wspomnienia z Zielonej Szkoły

Wiosna to chwile, kiedy pragniemy oddychać świeżym powietrzem, podziwiać świat, a więc spędzamy piękny czas również poza budynkiem szkoły. Uczniowie klas 3a oraz 3d zabrali zeszyty i książki w podróż pełną przygód i przenieśli się wraz z nauką do Kudowy Zdroju, aby uczestniczyć w dniach 15 – 19 kwietnia w Zielonej Szkole.

Tęsknota za rodzicami szybko zmieniła się w radosne odkrycia. Uczniowie podziwiali piękne okolice miejscowości uzdrowiskowej - Kudowy Zdroju, poznali ciekawostki na temat flory i fauny oraz oryginalnego ukształtowania terenu Gór Stołowych, zachwycali się niezwykle zjawiskowymi eksponatami znajdującymi się w Muzeum Minerałów.

Dzieci zagłębiły się również w historię i zwiedziły niesamowicie tajemnicze korytarze w podziemiach Twierdzy Kłodzko. Odwiedzając skansen w Pstrążnej oraz chatę kowala, poznały realia życia ludzi w dawnych czasach. To było dla nich niesamowite odkrycie!

Podczas wycieczki była również okazja do rozwijania umiejętności manualnych podczas warsztatów twórczych zorganizowanych w Muzeum Zabawek. Uczniowie podczas zajęć stali się projektantami i wykonawcami „akrobatów” - ciekawych drewnianych zabawek.

Ponadto dzieci każdego dnia uczyły się w szkole realizując obowiązkowe treści oraz rozwijały umiejętności pływackie korzystając z basenu.

Każdy dzień był wyjątkowy i niósł ze sobą mnóstwo niespodzianek! Na tęsknotę nie było ani chwili J Uczniowie wzmocnili swoje więzi zawierając nowe znajomości i przyjaźnie. Zielona Szkoła okazała się ciekawym doświadczeniem i wspaniałą przygodą, którą wszyscy będziemy wspominać jeszcze bardzo długo.

Autor: Paulina Kodzik, Marta Cemka

Wytworzono:2024-04-30 13:28przez: Paulina Kodzik, Marta Cemka