Piękna Nasza Polska Cała

„Tu Fryderyka płynie muzyka, fale Bałtyku tańczą walczyka, chabry i maki pod jasnym niebem pachną wolnością i chlebem” - fragment głównej piosenki Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, który w roku szkolnym 2021/2022 realizowali chętni nauczyciele i uczniowie klas I-III.

Celem nadrzędnym było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno regionalnego folkloru oraz zapoznanie uczniów z tradycjami w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Nasi uczniowie zrealizowali 27 zadań zaproponowanych przez organizatorów w bazie pomysłów i inspiracji. Obszerna relacja fotograficzna z realizowanego projektu znajduje się na stronie organizatora. Zadania projektowe były bardzo ciekawe, pomogły dostrzec piękno i wartości dorobku polskiej nauki i kultury.

Autor: Ewa Tyborowska

Wytworzono:2022-06-25 22:19przez: Ewa Tyborowska