SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I -III

Dnia 12 kwietnia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III. Celem konkursu było popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 29 uczniów z klas I-III. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

Jury, po wysłuchaniu prezentacji uczestników, wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Maluchy lubią wiersze” organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
  I miejsce -    Antonina Jaśkowska kl. 3d
  II miejsce -    Natalia Rodzeń kl. 2b
  III miejsce -   Ignacy Byliński kl. 2d

Wyróżnienia:
Franciszek Grygiel  kl. 1c
Nela Cybulska kl. 1c
Anita Kuligowska kl. 2d

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Uczestnicy konkursu dyplomy uczestnictwa i drobne nagrody.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

Autor: Beata Kiełbasa, Paulina Kodzik

Wytworzono:2024-04-17 21:14przez: Beata Kiełbasa, Paulina Kodzik