Jesienne rajdy piesze

Wrzesień to miesiąc, w którym ruszamy na turystyczne szlaki.

24 września uczniowie kl. I – III pokonali siedmiokilometrową trasę Mini Rajdu Jarzębina. Na miejscu zakończenia rajdu czekały na nich konkursowe wyzwania i konkurencje sprawnościowe. Uczniowie spotkali się z pracownikami Straży Miejskiej i odpowiadali na pytania z zakresu bezpieczeństwa. Puchar najaktywniejszej drużyny zdobyła klasa IIId.

Uczniowie klas starszych mają za sobą udział w dwóch rajdach. Pierwszy z nich odbył się 25 września w ramach Ogólnopolskiej Sztafety Międzypokoleniowej. Uczestnicy wędrówki pokonali dystans 14km, a na mecie czekał na nich turystyczny posiłek.

9 października grupa 27 uczniów udała się na Grodziec w ramach Rajdu Solanum Tuberosum. Po przejściu prawie 12km zwiedziliśmy Zamek Grodziec, obejrzeliśmy repliki średniowiecznej broni. Każdemu bardzo zasmakowały ciepłe ziemniaki w mundurkach okraszone masłem i solą.

Autor: Beata Witek

Wytworzono:2021-10-11 09:18przez: Beata Witek