BohaterON

Uczniowie klasy 8 b oraz uczestnicy kółka historycznego z klas 5 c i 6 b wzięli udział w ogólnopolskim projekcie, którego głównym celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Uczniowie uczestniczyli w lekcjach historii, na których wykorzystane zostały materiały przygotowane przez IPN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykonali również w ramach zajęć symbole związane z Powstaniem Warszawskim oraz wysłali życzenia i podziękowania dla Powstańców za ich niezłomność, męstwo i wielkie serce, którym wykazali się składając ofiarę krwi w czasie walk o stolicę.

Nazwa akcji  ,,BohaterON” stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”.

Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

Nazwa projektu ma na celu włączenie do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Autor: Anna Kurowska-Adamowicz

Wytworzono:2023-02-05 20:32przez: Anna Kurowska-Adamowicz