CZYTAM Z KLASĄ

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 2b realizowali innowację pedagogiczną wspierającą rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, który ma na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej i doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania.

Innowacja opierała się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączyli się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Trzecia edycja projektu polegała także na skorelowaniu czytania określonej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących.

Autor: Ewa Tyborowska

Wytworzono:2022-06-25 22:12przez: Ewa Tyborowska