Odbiór certyfikatów Egzaminu ósmoklasisty

W dniu 31 lipca 2020 r. w sekretariacie szkoły będą wydawane Certyfikaty z wynikami Egzaminu Ósmoklasisty. Uczniowie klas 8 powinni zgłosić się po odbiór certyfikatu w wyznaczonych godzinach:

Klasa 8A od 9.00 do 11.00

Klasa 8b od 11.00 do 13.00

Jednocześnie przypominamy, że certyfikaty należy dostarczyć do wybranych szkół ponadpodstawowych do dnia 4 sierpnia 2020 r.

Sebastian Miecierz
29 lipca 2020

Już zaraz wakacje

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele

Dzisiaj jest ostatni dzień zajęć dydaktycznych w tym roku szkolnym. Dziwnym roku szkolnym. Przed nami wakacje. Pozwólcie, że przed wakacjami podzielimy się z Wami kilkoma przemyśleniami związanymi z ostatnimi miesiącami tego roku.

Jeszcze w czasie ferii zimowych nikt z nas nie przypuszczał, że po niecałych trzech tygodniach nauki rozpoczniemy lekcje na odległość i nie wrócimy już do szkoły do końca czerwca. Całe środowisko szkolne nie było wcześniej przygotowane do takiej nauki. Pisząc całe środowisko szkolne mamy na myśli uczniów, nauczycieli i rodziców. Przepisy wprowadzające naukę na odległość były publikowane na dwa dni przed ich wejściem w życie i zazwyczaj dotyczyły najbliższych dwóch tygodni, a zatem nasza organizacja działalności szkoły obejmowała również dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach wprowadzano zmiany itd. Na początku każdy liczył, że za chwilę wrócimy do szkoły i zakończy się nauka zdalna.

Mamy świadomość, że taka forma nauki była dużym obciążeniem dla wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli. Jako Dyrekcja szkoły staraliśmy się reagować dynamicznie na zmiany przepisów, o wszystkim Państwa informować i ustalać jasne zasady i procedury. Przygotowaliśmy stronę internetową e-lekcje, której powstanie miało spowodować, że uczeń i rodzic wszystkie lekcje będzie miał w jednym miejscu, lekcje będą przygotowywane zgodnie z planem, a uczniowie będą mieli dostęp do zajęć bez logowania się lub obowiązku korzystania z konta rodzica na dzienniku czy poczcie e-mail. Szkoły miały również obowiązek zabezpieczenia danych osobowych uczniów i rodziców, a taka forma przekazywania materiału zapewniała spełnienie tego obowiązku. Nie wszystkie proponowane szkołom rozwiązania spełniały warunki zapisane w przepisach, a zdarzały się również propozycje odpłatne dla rodziców.

Jesteśmy przekonani, że nie raz tzw. zdalne nauczanie oraz ilość materiału wprowadziły zdenerwowanie oraz irytację głównie wśród rodziców. Prosimy nam wierzyć, ze my również wolimy uczyć w szkole, w klasie pełnej dzieci i mieć dyżury na korytarzach narzekając J na hałas i zamieszanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy doświadczyli nauczania na odległość. Jesteśmy pełni podziwu dla Uczniów i Państwa cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania w tym trudnym czasie. Dziękujemy również za sprawnie zrealizowany zwrot podręczników, książek i kluczyków.

Teraz cieszmy się rozpoczynającymi się wakacjami.

Życzymy uczniom, rodzicom i nauczycielom dużo słońca, zdrowia, chwil relaksu i odpoczynku. Nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie.

Do zobaczenia we wrześniu!

Sebastian Miecierz, Beata Witek

PS. Jesteśmy przekonani, że rozpoczniemy nowy rok szkolny w salach lekcyjnych oraz uroczystym apelem. Jeśli jednak to nie nastąpi zapewniamy, że nauka na odległość w naszej szkole w nowym roku szkolnym będzie na innym poziomie.

25 czerwca 2020

Półkolonie WAKACJE 2020

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu informuje, że w okresie wakacji w terminie od 6 lipca do 28 sierpnia 2020 r. dla dzieci szkół podstawowych zostaną zorganizowane półkolonie. W związku z małym zapotrzebowaniem (4 razy mniejszym niż w roku ubiegłym), półkolonie odbędą się w:

Szkole Podstawowej Nr 9, ul. Marynarska 31

I turnus od 06.07.2020 r. - 17.07.2020 r.

II turnus – od 20.07.2020 r. - 31.07.2020 r.

Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Kamienna 20A

I turnus – od 03.08.2020 r. – 14.08.2020 r.

II turnus – od 17.08.2020 r. – 28.08.2020 r.

Kartę kwalifikacji uczestnika na półkolonie możesz pobrać tutaj:     SP9     SP1

Opłata za 1 dzień uczestnictwa w półkolonii wynosi 20 zł (udział w turnusie dziesięciodniowym to koszt 200 zł). Karty kwalifikacji uczestnika półkolonii należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr19 do dnia 26 czerwca. Uczniowie posiadający aktualną decyzję MOPS-u i korzystający z bezpłatnych obiadów na półkolonie kwalifikowani są w pierwszej kolejności. Udział tych uczniów w półkoloniach jest bezpłatny.

Dodatkowo informujemy, że w okresie wakacji tj. od 29.06.2020r. do 28.08.2020r. w  Młodzieżowym Centrum Kultury prowadzone będą zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych uczniów.

Sebastian Miecierz
19 czerwca 2020

Zakończenie roku szkolnego

Informacje o harmonogramie zakończenia roku szkolnego oraz zasadach wejścia do szkoły i odbioru świadectw szkolnych znajdują się TUTAJ.

16 czerwca 2020

Już jutro rozpoczynamy Egzamin ósmoklasisty

Drodzy Ósmoklasiści

Przed Wami trzy ważne dni, które mogą zaważyć o Waszej najbliższej przyszłości. Zawalczyliście o oceny na świadectwie ukończenia szkoły. Ale przed otrzymaniem świadectw musicie jeszcze przystąpić do egzaminów.

Teraz odpocznijcie, wyciszcie emocje, zapomnijcie o stresie. Postarajcie się w spokoju podejść do egzaminów, wykorzystując maksymalnie czas przeznaczony na pracę z testami. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i samodzielnej pracy.

Pamiętajcie, oczekujecie na wejście do szkoły w wyznaczonych miejscach: uczniowie kl. 8a – głównym wejściem, uczniowie kl. 8b – wejściem bocznym przy placu od strony kuchni (wejście drugą klatką schodową, z której korzystaliśmy w czasie remontu szkoły).

Widzimy się jutro o 8.20

15 czerwca 2020