Wiosenne kanapki

Co dzieci i dorośli najczęściej jedzą na śniadanie? Najczęściej sięgają po kanapkę, na której układają swoje ulubione dodatki. Kanapki wcale nie muszą być nudne, można je robić i na ciepło i na zimno, kłaść na nie np. ugotowane jajko, ogórka, paprykę. Większość z nas lubi kanapki z warzywami zwłaszcza wiosną.W tym tygodniu uczniowie przygotowali wiosenne i zdrowe kanapki. Tworzenie kanapek przyniosło wszystkim wiele radości i nowych smaków. Uczniowie przekonali się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe „niejadki” zjadały swoją porcję z apetytem. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zdaniem uczniów zajęcia były “bardzo smaczne”.

Autor: Agnieszka Spryszak, Honorata Kydoń

Wytworzono:2024-03-20 12:26przez: Agnieszka Spryszak, Honorata Kydoń