Dzień Górnika w SP19

4  grudnia obchodzimy  Dzień Górnika  z tej okazji gościliśmy w naszej świetlicy górnika strzałowego Pana Jana który jest  dziadkiem  jednego z naszych  uczniów. Pan Jan opowiedział o ciężkiej i trudnej pracy pod ziemią. Dzieci dowiedziały się jak jest to odpowiedzialna i zarazem niebezpieczna praca. Pan Jan zaprezentował dzieciom zdjęcia  wnętrz kopalni oraz maszyn wydobywczych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób jest wydobywany węgiel oraz jak  bardzo jest potrzebny w życiu codziennym. Pan górnik przybył do nas w stroju galowym górnika, dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się mundurowi, czapce górniczej oraz odznaczeniom przyznawanym za zasługi pracy w kopalni. Dzieci mogły przymierzyć czako- czyli czapkę górniczą.

Dziękujemy bardzo Panu Janowi za poświęcony czas oraz życzymy wszystkiego dobrego.

Agnieszka Spryszak
9 grudnia 2019

Pasowanie na Świetlika.

3 grudnia 2019 r. dzieci z klas pierwszych uczęszczające na świetlice szkolną wzięły
udział w uroczystym pasowaniu na Świetlika. Na dzieci czekała m.in. ,,Próba uśmiechu”,
związany z regulaminem świetlicy Quiz ,,prawda czy fałsz?” oraz ślubowanie. Po złożeniu ślubowania nastąpiło podpisanie ,,Roty Świetlika”, rozdanie pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków.

Gratulujemy wszystkim świetlikom, którzy dzielnie przeszli każdą z prób!

Joanna Niemyska, Joanna Surmiak, Agnieszka Spryszak, Agata Skop
4 grudnia 2019

Warsztaty kulinarne

W dniach 28.05.2019 r. oraz 4.06.2019 r. na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne. Miały one na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także stworzenie dziecku możliwości do działania kulinarnego - czerpania radości ze wspólnego przygotowania zadania. Jednocześnie zostały utrwalone postawy racjonalnego odżywiania i higieny przygotowania posiłków.

Zajęcia „Pyszny Tost” oraz „Smaczny deser” poprzedzała pogadanka na temat zdrowego odżywiania oraz higieny pracy. Po sporządzeniu dań odbyła się wspólna degustacja. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a potrawy wyszły wyśmienicie, tym bardziej, że dzieci przygotowały je samodzielnie.

Aneta Wypych, Renata Wetulani
7 czerwca 2019

Zapisy do świetlicy

W roku szkolnym 2018/2019 zapisy do świetlicy prowadzone będą od 27.08.2018 r.

W celu zapisania dziecka do świetlicy rodzic składa wniosek wraz z załącznikami do sekretariatu szkoły.

Wnioski można pobrać w sekretariacie lub wydrukować otwierając poniżej zamieszczony link.

WNIOSEK

Niekompletne wnioski nie będą przyjmowane!

Sebastian Miecierz
26 sierpnia 2018