W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczynamy dwuletni Unijny projekt Erasmus+ "Razem dla Innowacji", w którym współpracować będziemy ze szkołami z: Anglii, Chorwacji, Cypru, Portugalii, Rumunii i Włoch.

Wizyta w Legnicy

W ramach Projektu Erasmus+ gościliśmy w naszej szkole 20-osobową grupę nauczycieli z Chorwacji, Cypru, Portugalii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch. Nasi goście byli z wizytą u Prezydenta Miasta Legnicy pana Tadeusza Krzakowskiego. Następnie po powitaniu chlebem i solą zwiedzili naszą szkołę, byli uczestnikami Szkolnego Dnia Europejskiego, w ramach którego zaprezentowali uczniom piosenki i tańce ludowe swoich regionów. Wzięli udział w warsztatach z żywicy, tworząc breloczki i zakładki do książek. W poniedziałkowe popołudnie obejrzeli pokaz tańców przygotowanych przez naszych uczniów, a we wtorek razem z uczniami kl. IV – VI udali się na trasę XVII Szkolnego Rajdu Sztubaka z metą na Kąpielisku Kormoran. Musieli wykazać się znajomością polskich słów i zwrotów, poznali legnickie zabytki, przeciągali linę wygrywając z polskimi nauczycielami. W środę nasi goście udali się do Wrocławia, gdzie zwiedzili Hydropolis, Synagogę Żydowską, Stary Rynek, Ostrów Tumski.  To było ostatnie spotkanie podsumowujące dwuletnią realizację projektu. Nasi goście wyjechali z Legnicy pełni pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację spotkania.

13 maja 2019

Wizyta na Cyprze

W ramach programu „Erasmus plus” 5-cio osobowa grupa nauczycieli i uczniów gościła z tygodniową wizytą w Limassol na Cyprze. Program pobytu była bardzo bogaty. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w warsztatach i szkoleniach na temat robotyki, programowania, wykorzystywania nowoczesnych nowych aplikacji w uczeniu się i nauczaniu. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie z Cypru, a także z Portugalii, Włoch, Rumunii, Chorwacji i Anglii. Był też czas na zwiedzanie pięknej nadmorskiej miejscowości i okolic. Zwiedziliśmy również Nikozję oraz górką miejscowość Lefkarę, w której został zorganizowany bieg na orientację. Nasza drużyna nie miała sobie równych. Zawiązaliśmy nowe znajomości, które będą przez nas na pewno podtrzymywane.

21 marca 2019

Wizyta nauczycieli w Rumunii

Przejdź do - Wizyta nauczycieli w Rumunii

W dniach 14-20 października grupa nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu LTTA Erasmus+ zorganizowanym  w Independenta (Rumunia). Podczas wizyty nauczyciele ze wszystkich współpracujących szkół mieli okazje poznać system edukacyjny szkoły rumuńskiej, obserwowali lekcje prowadzone przez nauczycieli tamtejszej szkoły, ale także każdy gość miał okazję poprowadzić zajęcia z wybraną klasą. Ponadto braliśmy udział w warsztatach 1. „Scientix”, dzięki którym poznaliśmy sposoby dzielenia się i wymiany doświadczeńw zarządzaniu projektami dotyczącymi przedmiotów ścisłych (STEM), prezentacji swych osiągnięć oraz nawiązywania nowych kontaktów opartych na współpracy i partnerstwie, 2. „Inteligencja wieloraka (multiple intelligences)” Howarda Gardnera, który zrewolucjonizował sposób myślenia o inteligencji i samym uczeniu, 3.wykorzystania aplikacji Kahoot i SlowMotion w codziennej pracy. Ponadto przydzielono każdej szkole  zadania do realizacji, które zaplanowano na etapie składania wniosku aplikacyjnego.

Ewa Tyborowska
31 października 2018

Dzień europejski

W ramach programu Erasmus+ w dwóch grupach wiekowych został zrealizowany Dzień Europejski. Zespoły klasowe musiały przygotować prezentacje o wylosowanym kraju, przedstawić postać znanego sportowca, wykazać się wiedzą o krajach biorących udział w projekcie rozwiązując test, a w młodszych klasach przygotowując krzyżówkę. Każda klasa przygotowała potrawę charakterystyczną dla Belgii, Chorwacji, Cypru, Polski, Portugalii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Wspólne spotkania urozmaiciły występ znanych gwiazd muzycznych. Projektowe spotkania unijne były ciekawą lekcją kultury, tradycji i historii krajów biorących udział w realizowanym przez nas Programie Erasmus+.

20 maja 2018

Wizyta w Anglii ciąg dalszy

Środa i czwartek to intensywne zajęcia w szkole oraz wycieczki po najbliższej okolicy.

Uczniowie ze wszystkich szkół goszczących w angielskiej szkole wzięli udział w aktywności "Prawa dziecka". Zadaniem uczniów było określenie, które prawo dziecka jest najważniejsze. Następnie w dyskusji uczniowie bronili swojego wyboru (wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim).

Wraz z klasą 0 i I nasze dziewczyny były na wycieczce do rezerwatu przyrody w ramach obchodów Dnia Ziemi.

W czwartek całą grupą Erasmusa udaliśmy się do Beamish Museum - znanego na całym świecie muzeum na powietrzu, opowiadającego historię życia północno - wschodniej Anglii - rozwoju przemysłu, wsi i miasta w XVIII - XX wieku. Wieczorem wzięliśmy udział w lekcji tańców celtyckich.

Beata Witek, Ewa Tyborowska
27 kwietnia 2018

• Powiększ zdjęcie Pierwsze spotkanie grupy.

Pierwsze spotkanie grupy.

• Powiększ zdjęcie Powitanie.

Powitanie.

• Powiększ zdjęcie Spotkanie w szkole.

Spotkanie w szkole.

• Powiększ zdjęcie Zajęcia warsztatowe nauczycieli.

Zajęcia warsztatowe nauczycieli.

• Powiększ zdjęcie Cała grupa Erasmusa.

Cała grupa Erasmusa.