Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Katyń – pamiętamy 2021”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym dla Młodzieży, pt. ,,Katyń – pamiętamy 2021”. Organizatorami konkursu były Stowarzyszenie Parafiada, Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie oraz Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego.
Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej Zbrodni Katyńskiej i jej Ofiar poprzez poznawanie historii zbrodni, kontekstów i interpretacji, a także życia konkretnych osób zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Do konkursu zostało zgłoszonych prawie 200 prac z całej Polski, a 188 zostało zakwalifikowanych do 2 etapu. Wśród nich prace wykonane przez Michalinę Mądry z klasy 5 b oraz Mikołaja Kraszewskiego z klasy 7 d.
Mikołaj Kraszewski został laureatem konkursu. Na Konferencji Młodych Historyków „Katyń 2021” przedstawił wykonaną prezentację multimedialną pt. ,, Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś.” Konferencja odbyła się w dniu 10 listopada 2021r. w Muzeum Katyńskim w Warszawie.
Michalina Mądry została finalistą konkursu. Jej prezentacja pt. ,, Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś.” wykonana przez Michalinę została wyróżniona.
Obie prace zostaną opublikowane w folderze konferencyjnym.

Gratulujemy młodym historykom. Życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Anna Kurowska-Adamowicz

Wytworzono:2021-11-25 14:28przez: Anna Kurowska-Adamowicz