,,BohaterOn” w naszej szkole.

Społeczność ,,Dziewiętnastki” w bieżącym roku szkolnym przyłączyła się do działań w ramach projektu ,,BohaterON w Twojej Szkole”. Jest on częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, mającej na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego. Celem kampanii jest również edukacja społeczeństwa, a także promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach ośmiu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion kartek i listów z życzeniami, również w formie elektronicznej.

Uczniowie klasy ósmej oraz uczestniczący z zajęciach koła historycznego  brali udział w lekcjach o Powstaniu Warszawskim. Korzystali z materiałów przygotowanych przez organizatorów projektu. Zdobywając wiedzę o wydarzeniu przygotowali kartki pocztowe z podziękowaniami dla Powstańców. Wielu uczniów przyłączyło się do udziału w projekcie poprzez indywidualne życzenia, wykonane w domu , ale także w szkole; niektórzy postanowili napisać do Powstańców osobiste listy.

Przygotowane listy trafiły do konkretnych osób, natomiast życzenia oraz podziękowania - na stronę organizatorów. W taki sposób mogliśmy i my zaakcentować, że pamiętamy o Tych, którzy angażując się w służbę Ojczyźnie, zwłaszcza w czasie Powstania Warszawskiego, narażali swoje życie, po to, by kolejne pokolenia nie musiały doświadczać trudów okupacji.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie.

Autor: Anna Kurowska-Adamowicz

Wytworzono:2024-01-23 09:16przez: Anna Kurowska-Adamowicz