Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii”

Uczniowie klas I-III, którzy codziennie doskonalą umiejętność pięknego pisania, mieli okazję sprawdzić swój talent w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym pt. „Mistrz Kaligrafii”. Celem konkursu było min. odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów, rozpowszechnianie sztuki pięknego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a nawet kształtowanie charakteru (wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju).

Zadaniem uczestników konkursu było dokładne przepisanie tekstu, z uwzględnieniem poprawnych kształtów liter i łączeń. Rywalizacja przebiegała w serdecznej atmosferze, a uczestnicy byli bardzo skupieni nad wykonaniem zadania, włożyli cały swój wysiłek, aby zwyciężyć.
Konkurs zakończył się wyłonieniem osób, które otrzymały tytuł
MISTRZA KALIGRAFII:
Mistrz Kaligrafii klas I - Aleksandra Pundyk kl. 1b
Mistrz Kaligrafii klas II – Aleksandra Kotwa kl. 2b
Mistrz Kaligrafii klas III – Iga Tryszpiot kl. 3a
Ponadto za piękne pismo wyróżniono: Lilianę Milko kl. 1d, Helenę Drapejkowską kl. 1d, Maję Hoć kl.  2c, Gabrielę Sawę kl. 2a, Jakuba Kardaszyńskiego kl. 3d, Wiktorię Jaśnikowską kl. 3a.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Autor: Paulina Kodzik

Wytworzono:2022-03-31 19:27przez: Paulina Kodzik